LŽA pieprasa nekavējoties atbrīvot baltkrievu žurnālistu Romānu Protaseviču


Latvijas Žurnālistu asociācija stingri nosoda neatkarīgā baltkrievu žurnālista Romāna Protaseviča aizturēšanu un pieprasa viņu nekavējoties atbrīvot.

Baltkrievijas varas iestāžu veiktā žurnālista sagūstīšana, piespiedu kārtā nosēdinot kompānijas “Ryanair” lidmašīnu Minskā, nav pieņemama nedz no starptautisko tiesību skatupunkta, nedz no vispārējās morāles viedokļa.  

Tas ir piemērs tam, ka Lukašenko, baidoties par savas diktatūras turpmāku pastāvēšanu, ir gatavs uz visu, tostarp atklātu terorismu.

Latvija un Eiropas Savienība nekādā veidā nedrīkst sadarboties ar represīvu, neleģitīmu un teroristisku režīmu.

Kaut arī ir apsveicami ES valstu centieni ietekmēt noziedzīgo režīmu, pastiprinot pret to vērstās sankcijas un aizliedzot Baltkrievijas lidsabiedrībai “Belavia” izmantot ES lidostas un ES valstu gaisa telpu, tas ir absolūti nepietiekami, lai nopietni ietekmētu Lukašenko diktatūras noziegumus pret baltkrieviem un īpaši pret Baltkrievijas neatkarīgajiem žurnālistiem.

Latvijai un Eiropas Savienībai kopumā ir jāsniedz viss iespējamais atbalsts Baltkrievijas opozīcijai un žurnālistiem, tostarp nodrošinot Baltkrievijas politiskajiem bēgļiem cilvēka cienīgu patvērumu Latvijā un citās ES dalībvalstīs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *